Cariere

Senior IT Administrator

Suntem in cautarea unui Senior IT Administrator care sa se alature departamentului nostru de IT. Pentru a avea succes in acest rol, ar trebui sa ai abilitati excelente de depanare si experienta cu diferite sisteme de operare/programe si nu in ultimul rand, deschiderea de a oferi suport echipei si utilizatorilor.

cariere

Asteptam cu interes sa te cunoastem daca indeplinesti urmatoarele cerinte:

• ai minim 3 ani experienta in domeniu, pe un post similar;

• detii cunostinte hardware de instalare servere/ administrare retea;

• ai experienta cu aplicatiile de back-up;

• detii cunostinte de administrare Active Directory si politici de securitate, Office 365, Exchange Online;

• ai experienta cu sistemele de operare Windows Server (2008, 2012, 2016);

• cunosti limba engleza la nivel mediu;

• esti o persoana deschisa, autonoma, ai o gandire logica, iti place sa lucrezi in echipa si ai un simt al umorului bine dezvoltat.

• cunostinte de testare a retelelor;

Esti printre candidatii preferati daca:

• detii certificari Microsoft Certified Professional (MCP), sau alte certificari in domeniu;

• detii cunostinte de administrare Zyxel, Cisco si Ubiquiti;

Principale responsabilitati ale postului:

• deplasarea la sediul clientului;

• configurare sisteme interne;

• diagnosticare si solutionare probleme tehnice;

• actualizare infrastructura de rețea;

• instalare servere, dispozitive și firewall-uri;

• instruire utilizatori noi de sistem si configurare conturi;

• monitorizare performanta servere, software si hardware;

• dezvoltare si integrare noi facilitati in cadrul retelei existente, sau chiar retele noi;

• oferire asistenta/suport DPO;

• efectuare instalari, configurari si administrare sisteme de operare, servere si sisteme IT.

ProActiv IT isi doreste sa colaboreze cu cei mai buni profesionisti, asa ca n-ar strica sa ne trimiti un CV folosind formularul de mai jos!

Formular de aplicare

Maximum file size: 110.1MB

GDPR